ultraslan Resmi Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ultraslan Resmi Sitesi

ultraslan Resmi Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sabri: Doktorum ol Ergün abi

YazarMesaj
Admin
Admin

Sabri: Doktorum ol Ergün abi Empty
MesajKonu: Sabri: Doktorum ol Ergün abi   Sabri: Doktorum ol Ergün abi Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 4:37 pm

`Agresifliğim Karadenizli olmamdan kaynaklanıyor. Sahada bazen kendimi tanıyamıyorum. Beni tedavi edecek tek doktor, saha içerisinde kendini en iyi kontrol eden kişi olan Ergün Abi.`

Galatasaray`da son 3 maçta gösterdiği performansla bir yıldız gibi parlayan Sabri Sarıoğlu`nun en büyük sıkıntısı, saha içerisinde sinirlerine hakim olamaması. Agresif tavırlarıyla rakip takım oyuncularının ve futbolseverlerin antipatisini kazanan genç futbolcu, bu soruna çözüm bulmak için ilginç bir yola başvurmaya hazırlanıyor.

Bu sıkıntısından kurtulmak için takımın en soğukkanlı ve beyefendi futbolcusu olan Ergün Penbe`ye başvuracağını söyleyen Sabri, `Yapmam gereken tek şey, takımda saha içinde davranışları en tutarlı futbolcu olan Ergün Abi`den yardım istemek. Eğer kabul ederse kendisine, `doktorum ol abi` diyeceğim ve onun vereceği nasihatleri dinleyeceğim` dedi.

İçimdeki enerji hırsa dönüşüyor

Bursaspor maçının son dakikasında kendi yarı alanından kaptığı topu 80 metre taşıyıp, nefis bir gol atan Sabri, sahadaki enerjisini çok çalışmaya borçlu olduğunu söylerken, davranışlarıyla ilgili özeleştiri yapmaktan da geri kalmıyor. Agresifliğini Karadenizli olmasına bağlayan milli futbolcu, şunları söylüyor:

`Gençliğimin verdiği enerji, hırs, antrenman sevgisi ve kazanma duygusu zaman zaman beraberinde olumsuzlukları da getirebiliyor. Bursaspor maçının son dakikasında kendimi hızlı bir tren gibi hissettim. Kararımı verdim, bir ekspres gibi durmadan gitmeyi kafama koydum. Kendimi kontrol ettim, hala oksijenim vardı. Son istasyona kadar devam ettim ve sonuca vardım. İçimdeki enerjiyi ilk kez verimli kullandım ve zafere ulaştım.

Sinirlerime hakim olamıyorum

Saha içerisindeki hareketlerim nedeniyle zaman zaman eleştiriliyorum. Agresif olduğumu kabul ediyorum. Kimi zaman hakem, kimi zaman da rakibe karşı olmayacak hareketler yapıyor, sonra da `ben ne yaptım?` diyerek kendime kızıyorum. `Bir daha olmayacak` diyerek sahaya çıkıyorum ancak yine aynı hareketleri tekrarlıyorum. Yapmam gereken tek şey, takımda saha içinde kendini en iyi kontrol eden kişi olan Ergün Abi`den ders almak. Ona gidip, `doktorum ol abi` diyeceğim. Ondan nasihatler almam lazım. Eğer kabul ederse, beni çok mutlu eder. Hırçınlığım, Karadenizli olmamdan kaynaklanıyor. Beni tedavi edecek tek doktor Ergün Ağabey.

Gidersem dönüşüm olmaz

Avrupa`dan Roma, Fiorentina, Roma ve Valencia takımlarının transfer listesinde yer alan Sabri Sarıoğlu, resmi bir teklif gelirse bunu kulübün de menfaatleri doğrultusunda düşünebileceğini söyledi. `Eğer gidersem dönüşüm olmaz` diyen genç futbolcu, şöyle devam etti: `Benim için G.Saray her şeyden önce gelir. Çünkü bu noktaya G.Saray sayesinde geldim. Eğer kulübümden izin çıkarsa Avrupa`ya gitmek istiyorum. Yıllarca G.Saray ve Milli Takım`da forma giyiyorum. Gidersem, geri dönüşüm olmaz. Çünkü başarılı olacağıma inanıyorum.`

AÇILIŞLARIN AYRILMAZ İKİLİSİ

Sabri Sarıoğlu, sahadaki hırçın tavırlarının aksine takım içindeki büyüklerine karşılık son derece saygılı. Sabri, `doktorum ol` diye çağrıda bulunduğu Ergün`le açılışlara ve davetlere birlikte katılıyor.
http://galatasaray1905.benimforum.org

Sabri: Doktorum ol Ergün abi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Devler Sabri`nin peşinde
» Beni Sabri yapan Galatasaray`dır
» Sabri Sarıoğlu: Hedef şampiyonluk
» Sabri`den transfer için açıklama